statystyka
Katalog Dobrych Stron DI
Blog > Komentarze do wpisu
Podsumowanie 2010 - TOP10 najlepszych płyt polskich i zagranicznych!

SylwesterNowy Rok miałem tak zajęty (m.in. koncertem - Męskie Granie w Radiowej Trójce), że nie miałem możliwości opublikować tego wpisu. Dlatego dopiero dzisiaj przyszła pora na najlepsze płyty 2010 roku.

TOP10 - płyty roku:

muchy1. Muchy - "Notoryczni debiutanci" - wspomnienie wiosny (i lata też).

 

 

kings of leon2. Kings Of Leon - "Come Around Sundown" - kolejna porcja brzmień, które tego lata poruszą stadiony i chyba za to najbardziej lubię KoL.

 


the drums3. The Drums - "The Drums" - wspomnienie lata czyli +30, zimny soczek w ręku, The Drums w odtwarzaczu - czego chcieć więcej?

 


the national4. The National - "High violent" - muzyczne odkrycie tego roku, a przecież ten zespół nagrał wcześniej jeszcze 4 albumy, a ja o nim do tej pory nic nie wiedziałem...

 


west5. Kanye West - "My Beautiful Dark Twisted Fantasy" - w pewnym sensie 'odkrycie' ostatnich kilku tygodni. Piękna płyta. A zresztą, żeby się o tym przekonać, obejrzcie sobie to ponad 30-minutowe video z muzyką właśnie z tej płyty w tle. 
gorillaz6. Gorillaz - "Plastic Beach" - kolejne wspomnienie lata

 

 

brodka granda

7. Brodka - "Granda" - nowe rozdanie, powiew świeżości - ogólna radość z powrotu do normalności znanej z choćby z udziału w projekcie Silver Rocket

 


chemical brothers8. Chemical Brothers - "Further" - za coś co na pozór, przy pierwszym przesłuchaniu, wyglądało nienajlepiej, zaś przy 3 przesłuchaniu brzmiało wyśmienicie!


vampire weekend9. Vampire Weekend - "Contra" - pytanie: dlaczego ta płyta nie wyszła latem?!

 

 

ostr10. O.S.T.R. - "Tylko dla dorosłych" - za pomysł na 'sprzedanie swojej muzyki', za ukrytą płytę, za komiks i za... Fajbusiewicza;-)

niedziela, 02 stycznia 2011, pan-audytor

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: blurred, *.dynamic.gprs.plus.pl
2011/03/08 19:37:31
high VIOLET chyba ;p
-
muzykobloger
2011/07/26 00:27:26
Słuchałem wszystkich powyższych albumów poza krążkiem O.S.T.R. Najbardziej lubię "Grandę" Brodki, a na wyróżnienie zasługuje ponadto "High violet" The National. Zresztą w tym zestawie jest więcej płyt, których chętnie słucham. Np. "Contra" jest w porządku.
-
2013/04/18 13:21:05
Świetna lista ;). Będzie idealna do wypełniania pit 2012 za który to sie właśnie zabieram :)
-
2013/09/10 10:57:37
Taka ta lista jakaś...popowa. Prócz Brodki, która Grandą faktycznie zmieniła bieg Wisły, reszta była zaledwie dobra - powstało więcej o wiele lepszych płyt, które otarły się o mainstream w tamtym czasie...a promowania Kings of Leon w ogóle nie rozumiem. Aż dziwne że ta płyta tak dobrze się sprzedaje - bije rekordy od Emipków po online MLM...cuda nie dziwy czego słucha większość :)