statystyka
Katalog Dobrych Stron DI
czwartek, 10 kwietnia 2008
Zostałem obdarowany(!)

Nie przypuszczałem, że idąc rano do szkoły dostane Nowy Testament:

Okładka

Już myslałem, że to jakiś gratis od Kościoła Rzymskokatolickiego a tu niespodzianka;-P

1 strona

 

Przekład oczywiście różni się od przekładu Bibli Tysiąclecia i nazywa się Biblią Warszawską (nie chce mi się wypisywać różnic między przekładami stąd link do Wiki) ;-)

Będąc szczerym to nigdy o tych Gedeonitach nie słyszałem, że aż musiałem zapytać "ciocię" Wikipedię. Tak mnie zaintersowali, że postanowiłem sprawdzić jak można zostać Gedeonitą i w ich regulaminie znalazłem taką oto informację: "Członkami Stowarzyszenia mogą być mężczyźni mający ukończone 21 lat, przede wszystkim biznesmeni i wykonujący wolne zawody, którzy wierzą, że Biblia jest natchnionym Słowem Bożym, wierzą, że Jezus Chrystus jest wiecznym Synem Bożym i przyjęli Go jako Osobistego Zbawiciela oraz usiłują Go naśladować w codziennym życiu i którzy są czynnymi członkami ewangelikalnego lub protestanckiego kościoła lub zboru.". Zdanie podkreślone daje do myślenia, prawda? Ja jednak zostaje przy swojej religi;-)

Swoją drogą to nie wiem czemu oni rozdają pod szkołami. Kto to przeczyta (prócz współwyznawców)? To kasa w błoto...

niedziela, 22 kwietnia 2007
Lekarze po raz kolejny strajkują.

Myślenie społeczeństwa polskiego dzieli sie na dwie tezy:

  1. "Lekarz ma trudną prace, bardzo odpowiedzialną i powinien więcej zarabiac!"
  2. "Lekarz mało zarabia w bublicznej służbie zdrowia ale odbija sobie to w gabinecie prywatnym.

Niestety prawda jest taka, że ta druga teza jest prawdziwa. Lekarz specjalista zarabia średnio 1800-2500zł pracując w szpitalu. Oczywiscie po dyrzurze w swoim domku ma gabinet prywatny. Wizyty kosztują od 30 do nawet 150zł u populanrnych specjalistów lub z wyszuakaną specjalizacją. Lekarz poza tym nie ukrywajmy - bierze. Czasem w kopercie, czasem w postaci jakichś rzeczy materialnych. Prywatne wizyty nie są brane pod uwage w rozliczeniu podatkowym. Więc dobry lekarz pod koniec miesiąca może liczyć na 7000 a nawet 15000 tysięcy złotych. I powiedzcie mi kto tu jest biedny?

Według żądań specjalista ma zarabiac 7000zł (3 średnie), bez - 4500zł (2 średnie) a po studiach około 3500zł (1,75 średniej krajowej. Jesli sie nie doczekają podwyżek grożą nam strajki i tak juz 26 kwietnia - oflagowanie placówek (będą mieli na święta majowe:P), 10 maja - 2godzinny strajk ostrzegawczy, 15 maja - strajk jedniodniowy i 21 maja - ogolnopolski bezterminowy strajk.

Oczywiście jestem za podwyższeniem płac lekarzom bez specjalizacji, pielęgniarkom, położnym ale lekarzomk specjalistom stanowczo mówie NIE. Jednym z podstawowych warunkow podwyższenia im płac jest wprowadzenie do gabinetów prywatnych kas fiskalnych bo jak narazie to jest taka legalna "szara strefa".

Państwo jest biedne i apeluje do lekarzy o troche wyrozumiałości i uczciwości.