statystyka
Katalog Dobrych Stron DI
niedziela, 29 kwietnia 2007
Kolporter dał ciała, liderzy trzymają poziom.

Nie było mnie dwa dni. W tym czasie w polskiej piłce zakończono kolejkę. Moja wiedza jest ogranoczona co tych spotkań. Narawde zaskoczyła mnie juz po raz kolejny postawa Odry Wodzisław, która w sobote rozgromiła Kolportera - 1:0. Przypomnijmy. W rundzie wisenno-letniej wygrała juz m. in. z liderem BOTem Bełchatów. Ta drużyna ma ogromny potencjał ale potrzebuje dobrego sponsora żeby grać na jeszcze wyższym poziomie.

Innym sensacyjnym spotkaniem był mecz Cracovi z Arką. Arka wygrała (i) 4:2. Powodem tego sukcesu jest zapewne cofnięcie walkowerów a co za tym idzie podniesienie niskiego morale w drużynie. Gdynianie starają się grac inaczej. Zobaczymy ile to potrwa...

W innych spotkaniach ważnych zespołów 24. kolejki Ekstraklasy nie było rewelacji. Zagłebie Lubin wygrało z Wisłą Płock 2:0, dziś BOT zdobył 3 punkty w spoktaniu z ŁKSem strzelając skromnie 1 bramke:)

Jak juz wspominałem nie było mnie prawie dwa dni. W swoich osądach i komentarzach opierałem sie na informacjach o wynikach zebranych na stronach głównych polskich portali internetowych.

Jutro odgrzebie zapomniany temat Snookerowych Mistrzostw Świata bo ostatnio temat ten zaniedbałem, wybaczcie:(

20:48, pan-audytor , Ekstraklasa
Link Komentarze (1) »
piątek, 27 kwietnia 2007
Jak Wisła chce to wygrywa. Wisła - Legia 3:1

Były dwa warianty tego meczu. Pierwszy, który ja obstawiałem spełnił sie w pierwszej połowie. Oba zespoły postanowiły wyjść z założeniem, że nie stracją bramki na samym początku. Tu musze sie zgodzić z komentatorami Canal+Sport, którzy twierdzili, że gra dwóch zespołów toczyła się na kwadracie 40mx40m. Dużo gry w środku pola, mało widowiskowej gry i tylko sześć strzałow Wisły Kraków (1 w światło bramki) i dwa Legii Warszawa. Jednym słowem nudna mało zajmująca gra.

Drugim wariantem meczu była gra ofensywna, która rozpoczęła się po przerwie. Trener Wisły Kazimierz Moskal dokonał dwóch cennych zmian. Na boisko weszli Piotr Brożek i Baszczykowski.Obrony zespołów nieco sie rozluźniły i już w 46 minucie widzieliśmy pierwszego gola. Po podaniu Piotra do bramki piłkę kopną Paweł Brożek i mamy 1:0. Euforia trwała do 56 minuty. Wtedy to Maciej Kostrzym zdobył gola dla Legii. Kilka minut póznniej mieliśmy zółtą kartkę dla Bronowiciego i rzut karny dla Wisły, który wyegzekwował Cleber. Przy tem golu była jeszcze jedna kartka. Tym razem dla Fabiańskiego, który to zdenerwowany puszczeniem gola kopna piłkę zupełnie niechcący w jednego z graczy Wisły. Legia opadła z sił i wynik meczu ustalił w 70 minucie Paulista. Legia - Wisła 3:1

Podsumowując ten mecz trzeba przyznać, że Wisła Kraków była lepsza. Nie tylko pod względem strzelonych goli ale i posiadania piłki, strzałów i akcji pod bramką. Wynik 0:0 był praktycznie nie do utrzymania bo do Krakowa przyjechały drużyny walczące o 3 punkty. Niestety ten mecz pokazał, że Legie potrafi zdobywać gole i wygrywać w meczach ze słabymi przeciwnikami i dziś straciła ostatnią szansę na Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski.

Jutro gra Kolporter z Odrą. niestety tego meczu oglądać nie będę mógł, wyjeżdżam na weekend.

23:07, pan-audytor , Ekstraklasa
Za 20 minut mecz:)
Sodobał mi sie tytuł na głownej gazety.pl: "Legia - Wisła: mecz z nożem na gardle". Fakt, do końca rundy wiosenno-letniej zostało 6 kolejek. Każda przegrana może stać się końcem marzeń o wysokim miejscu. Legia i Wisła są w trudnej sytuacji. Legia chciałaby obornić tytuł (co jest na 90% niemozliwe), Wisła chciałaby dostać się to czołowej trójki. Najprostrzym rozwiązaniem tego meczu byłby remis, choć i on nie przyniesie zespołom radości. Jak już wczoraj wspominałem czeka nas emocjonujące widowisko. Ja jednak stawiam na bezbramkowy rezultat:)
czwartek, 26 kwietnia 2007
Przed 24 kolejką Ekstraklasy.

Z meczy 24 kolejki transmitowanych przez Canal+Sport polecam spotkanie otwierające kolejke. Odradzajaca sie po kryzysie Legia Warszawa i dawny mistrz Wisła Kraków magą stworzyć prawdziwe widowisko.

Sobotni mecz Kolportera z Odrą nie zapowiada się tak imponująco. Choć Odra miała w ostatnich meczach kilka wygranych to oczekuje, że będzie to jednostrony pojedynek i Kolporter zdobędzie kolejne potrzebne mu punkty ale jesli przegra a Legia w piątek wygra spadnie na 4 pozycje. W sobote oprócz wspomnianego meczu rozgeranych 5 innych spotkań ale pozostałe są bez rewelacji tzn. grają średniacy ze średniakami.

Nieziela. To będzie sądny dzień dla BOTu GKS Bełchatów. ŁKS to silny przeciwnik, grający ofensywnie i jesli BOT przegra a Zagłębbie wygra swój mecz straci pozycje lidera. Zapowiada się bardzo emocjonujący mecz na koniec kolejki. To mój typ na niedzielę:)

Cudy w Ekstraklasie!

Po wczorajszym nieciekawym wyczynie Kolportera nadszedłczas na mecz BOTu GKS Bełchatów. Lider tabeli podejmował Lech Poznań i zremisował tracąc tym samym pozycje lidera na rzecz Zagłębia Lubin.

Pierwsza połowa była dość wyrównana. Kilka strzałów z obu stron, brak bramek i wyniosłych momentów jednej czy drugiej drużyny.

Drugą połowe mozna podzielic na dwie części:

1. Od 45 do 75 minuty - nuda, Nuda, NUDA. Potr Reiss i Przemysław Pitry urzadzili kilka rajdów pod bramke BOTu ale obrona atakie odpierała. Dużo gry w środkowej częsci pola. Swoista kopanina...
  2. od 75 do 90 minuty - prawdziwy najazd Bełchatowian i ich kompletna nieskuteczność. Kilka bardzo dobrych sytuacji w tym dwie 1 na 1 i tylko znakomita postawa bramkarza Krzysztofa Kotorowskiego uchroniła Lechitów do porażki.

Moim zdaniem BOT ma ogromny potencjał, świetnego szkoleniowca ale cierpi na ogromny brak szczęścia. Jak narazie remis z Lechem umocnił Zagłębie Lubin (dziś 6:0 z Arką) i teraz razem z BOTem mają po 46 punktów.

Przyznam, ze zadziwia mnie skuteczność Odry Wodzisław. Dzisiaj wygrała z Wisłą Płock, Arką i wcześniej z wymienianym BOTem. Chyba fakt iż pozostaną w Ekstraklasie na kolejny sezon ich tak uskrzydlił (Arka i Górnik Łęczna zdegradowani).

Jutro ostatnie spotkanie XIII kolejki - Widzew Łódź - Wisła Kraków. Naprawde trudno mi przewidzieć kto wygra... Ale jutro po 18:30 bedę na pewno wiedzieć:P

Korona rozgromiona!!! Legia Warszawa - Kolporter Korona Korona - 3:0

Przyznam sie, ze z tego meczu oglądałem tylko 1 połowe i to nie całą. Legia stwarzała akcje, Kolporter sie bronił i odwrotnie ale bramki nie padały. Pierwsze 30 minut można byłoby zaliczyć do wyrównaych.

Późnym wieczorem siedząc przy komputrze, patrząc na głowną strone www.gazeta.pl zobaczyłem zaskakujacy widok:

Legia - Korona - 3:0

Od zmiany trenera w Legii mineło 7 dni. W tym czasie rozegrano 3 spotkania:

• z Arką Gdynia - 3:0
  • z Wisłą Płock - 3:0
  • (wczorajsze) z Kolporterem - 3:0

Te pierwsze zwycięstwa nie zdziwiły mnie. W Arce opadły morale po degradacji do 2 ligi. Wisła Płock nie zaskakuje skutecznoscią i zajmuje 3 miejsce od końca w tabeli.

Sensacją był dla mnie wczorajszy mecz z Kolporterem, walczacym o Mistrzostwo Polski. Wydaje mi się, że zmiana trenera w Legii zadziałała jak placebo na 8-krotnych zdobywców tytułu. Wątpie w to, że nowy-stary szkoleniowiec w ciągu kilku dni natchną tak zespół do walki. A może piłkarze mieli dość trenera Wdowczyka? Skuteczność LEgi jest ogromna. Ale czy potrwa wiecznie?

Dzisiaj może jeszcze napisze. O 18 na Calal+Sport gra lider BOT GKS Bełchatów z Lechem Poznan:) Zapowiada się bardzo ciekawie:)